Mehmet Şahin Payzun Usta Yapımı Necef Tesbih

 25.000,00

Bu tesbihimizin üretimi Mehmet Şahin Payzun Usta tarafından gerçekleşmiştir. Necef Taşından torna edilmiştir

  • Ürün Sipariş üzerine imal edilmektedir. Siparişin ardından yapım aşaması yoğunluğa göre başlayacak olup teslim süresi 10-15 iş günüdür. Özel sipariş olacağı için iade veya değişim yoktur ancak onarım garantisi altındadır. Açıklamadaki ölçü ve model haricinde istek olduğu taktirde boyutuna ve işçiliğine göre fiyat değişkenlik gösterebilir. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 adet stokta

Stok kodu: 1102103 Kategoriler: , , Etiketler:

Açıklama

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Hammadde Necef
Tane Boyu 10 mm
Tane Eni 10 mm
Tane Şekli Küre Kesim

Necef Taşı Nedir, Nasıl Oluşur?

Kuvars grubunda yer alan necef taşı, kristal kuvars taşının şeffaf bir türü olarak öne çıkıyor. Camsı parlak bir görüntüye sahip olan bu özel taşın, aynı zamanda dalgalanan bir görseli bulunmaktadır. İçerisinde baloncuğa benzer boşluklar olduğu için dalgalı şekilde görüntüsünün bulunduğunu söylemek mümkün. Bu boşluklar genel olarak su ile beraber karbondioksit doludur. Aynı zamanda böylesi baloncuklar taşın çok daha değerli hale gelmesine ve hoş görülmesine olanak veriyor.

Kristal yapısı ile beraber kuvars grubu üzerinden Necef taşı, milyonlarca yıl içerisinde oluşmuş en güzel taşlardan biridir. Kayaçların oluşumu ile beraber bir takım kimyasal ve fiziksel reaksiyonlar üzerinden günümüze ulaşmış, farklı bileşenler taşıyan bir taştır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak şifalı etkisinin yanı sıra, takı ve mücevher olarak kullanılırken süs eşyası şeklinde de değerlendirilir.