Kehribar kolye bebeklerde ne işe yarar?

 05 Ocak 2019, 07:59

Kehribar kolye bebeklerde ne işe yarar?

Şifalı bir taş olarak bilinen kehribar kolyelerinin özellikle de diş çıkarma döneminde olan bebeklerde ağrı kesici işlevi gördüğü inanılır. Bebek ve çocuklarda hatta yetişkinlerde bile kullanılabilen kehribar kolyeler, Polonya, Hollanda, Almanya gibi ülkelerin eczanelerinde ‘Kehribar bebek diş kolyesi’ olarak satılır. Şifalı taş olarak bilinen kehribar içerisindeki suksinik asit/amber asit nedeniyle %100 doğal antibiyotik barındırır. Peki kehribar taşı ne işe yarar? Bebek ve çocuklarda kehribar taşı neden kullanılmalı?

Zamanında Türk Bilim Adamı İbn-i Sina tarafında şifa niyetiyle kullanılan ve çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan kehribar, kozalaklı ağaçların doğal reçinesinin fosil bulmuş halidir. Yalnızca kolye olarak değil bileklik ya da halhal şeklinde de kullanılabilen kehribar taşı, dördüncü ayını doldurmadan önce kesinlikle kullanılmamalıdır.

KEHRİBAR BEBEK KOLYESİNİN BİLİNEN FAYDALARI

Diş çıkarma döneminde olan bebeğin ağrılarını dindiriyor.

Salyanın azalmasında oldukça etkilidir.

Kulak, boğaz ve mide yanmalarına iyi gelir.

Enfeksiyon kapma riskini azaltır.

KEHRİBAR AKSESUAR NASIL KULLANILMALI?

Satın aldığınız kehribar ürününün paketini açtıktan sonra ılık su ile yıkayıp güzelce kurulayın. Enerjisini arındırmak için de 2-3 ayda bir gece, toprak kapta kehribarı bekletin ve sabah ılık sudan geçirin. Kolyenin ipinde çamurun kalmamasına dikkat edin. Uyku esnasında çıkartmayı unutmayın!

KEHRİBAR ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

Kolye, bileklik ya da halhal olarak kullanılan kehribar, vücut ısısı sayesinde uçucu yağlar, deri yoluyla hemen emilir ve kana geçer. Kehribar kolyelerinin boğulma riskini oluşturmaması için her boncuk arasında düğümlerin olduğuna dikkat etmeli ve ona göre çocuğunuzda kullanmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X